Návody

Pokud máte auto, chcete se o něj dobře starat a udržovat jeho vzhled, určitě víte, jak důležité je pravidelně ho umývat. Nicméně, mnoho lidí se bojí, že při mytí auta mohou poškrábat jeho lak. Následující tipy vám pomohou umýt auto bez poškrábání laku.

Začněte přípravou

Předtím, než začnete auto umývat, opláchněte ho vodou, abyste odstranili hrubý špínu a prach. Poté se ujistěte, že máte k dispozici správné vybavení – měkký hadřík, nejlépe z mikrovlákna, dva kbelíky s vodou a kvalitní autošampon.

Nemyjte auto na přímém slunci

Je důležité vybrat správný čas pro mytí auta. Neumývejte ho na přímém slunci, protože vysychající kapky vody mohou způsobit otisky a šmouhy, které bude obtížné odstranit. Navíc by mohlo dojít k poškození laku, protože je díky rozehřátí choulostivější.

Dvoukbelíková metoda

Použijte dvoukbelíkovou metodu. Do jednoho kbelíku nalijte čistou vodu, do druhého připravte roztok autošamponu a teplé vody. Pak namočte houbu do roztoku s autošamponem a začněte umývat auto. Když je houba špinavá, opláchněte ji v čisté vodě v prvním kbelíku, než ho namočíte do roztoku s autošamponem v druhém kbelíku. Tento postup vám pomůže odstranit většinu špíny a ochrání váš lak před poškrábáním.

Použijte měkkou houbu a hadříky

Použijte měkkou houbu nebo kartáč s měkkými štětinami na kola, pneumatiky a další tvrdé povrchy, aby nedošlo k poškrábání povrchu. Nikdy nepoužívejte tvrdé houby, kartáče nebo jiné drsné materiály, protože mohou poškrábat lak.

Důkladně opláchněte

Po dokončení mytí opláchněte auto důkladně vodou. Pokud je to možné, použijte hadici s nastavitelným vodním proudem, abyste mohli vodní proud zaměřit na špatně dostupná místa a odstranit veškerý autošampon se špínou.

Nezapomeňte také opláchnout houbu, aby se odstranily všechny zbytky špíny a autošamponu.

Použijte vosk

Tekutý vosk ve spreji je jednoduchý prostředek pro ochranu laku vašeho auta před sluncem a špínou. Naneste ho na čistý povrch, abyste získali nejlepší výsledky. 

Používejte správné prostředky

Používejte kvalitní prostředky, které jsou určeny pro mytí auta. Nepoužívejte běžné domácí čisticí prostředky, které mohou obsahovat drsné chemikálie, které mohou poškodit lak. Kvalitní autošampon a vosk jsou k dispozici ve specializovaných prodejnách.

Pravidelně umývejte

Je důležité pravidelně mýt auto, aby se snížilo riziko poškrábání laku. Pokud špína a nečistoty zůstanou na povrchu auta po delší dobu, mohou způsobit trvalé poškození laku.

Sledováním těchto jednoduchých kroků se můžete snadno naučit, jak správně umýt auto bez poškrábání laku. Pravidelné čištění a ochrana laku mohou udržet vaše auto v dobrém stavu a prodloužit životnost laku.